Hlavní obsah

Podívejte se do útrob Karlova mostu

Současná část opravy Karlova mostu skončí asi v září, původní termín byl stanoven na červen. Důvodem je pečlivější, a proto pomalejší oprava zbývajících úseků mostu. Řekl to radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Ondřej Pecha (ODS).

Podívejte se do útrob Karlova mostu

Provoz na jedné z nejdůležitějších pražských památek tak bude omezen i během hlavní turistické sezony.

Pecha v úterý na tiskové konferenci v útrobách jednoho z pilířů Karlova mostu zopakoval, že se Praha odvolá proti rozhodnutí plzeňského krajského úřadu. Ten hlavnímu městu minulý týden udělil pokutu 3,25 miliónu korun za znehodnocení památkové hodnoty Karlova mostu během jeho rekonstrukce.

Pecha dodal, že pokud s odvoláním magistrát neuspěje, rozhodnutí napadne u soudu. "Teď by to mělo mít ministerstvo kultury jako odvolací orgán, a pakliže nebudeme spokojeni s výrokem ministerstva kultury, budeme se soudit," řekl radní.

Oprava Karlova mostu trvá už přes dva roky a práce kritizovala památková inspekce ministerstva kultury. Podle ní bylo nahrazeno více kamenných bloků, než doporučil průzkum. Inspektorům se nelíbil ani způsob, jakým byly opracovávány kameny v zábradlí mostu. Pochybení při opravě Karlova mostu konstatoval i Národní památkový ústav. Magistrát pochybení odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků