Hlavní obsah

Pod rozpočtem už nechybí žádný podpis

Pod zákonem o státním rozpočtu na příští rok už nechybí žádný podpis. Po předsedovi Sněmovny Miloslavu Vlčkovi (ČSSD) a prezidentu Václavu Klausovi se v pondělí ráno připojil vicepremiér Jan Kohout. Zastoupil tak předsedu vlády Jana Fischera, který je na horách.

Pod rozpočtem už nechybí žádný podpis

Kohoutův podpis Právu potvrdil mluvčí kabinetu Roman Prorok. Rozpočet by přitom platil i bez signování premiérem či jeho zástupcem.

Prezident v nedělní Partii televize Prima zopakoval své výhrady, přesto dokument v přímém přenosu podepsal. Již v rozhovoru pro středeční Právo uvedl, že nemá důvod jej vetovat a způsobit tak rozpočtové provizorium. [celá zpráva]

Zákon posílali nadvakrát

Závěrečné formality se přitom neobešly bez drobných technických komplikací. Úředníci totiž předložili Klausovi průvodní dopis s překlepem - místo slova „opatření“ se v textu objevil překlep „opratření“. Toho si podle informací Práva prezident povšiml, a tak musel být text upraven.

Příjmy rozpočtu by měly být příští rok 1,022 biliónu korun a výdaje 1,185 biliónu. Schodek se tak vyšplhal na rekordních 163 miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků