Hlavní obsah
Volby 2017 v Černošíně Foto: Martina Sihelská

Počasí trhá rekordy, na jihu Čech bylo 16 stupňů

Počasí jako by se zbláznilo. V jindy mrazivém lednu padají teplotní rekordy. Ovšem ne v mínusových, ale v plusových hodnotách. V Praze v sobotu padl teplotní rekord, v Klementinu odborníci naměřili ve 14 hodin 13,7 stupně Celsia. Nejtepleji ale bylo v Českých Budějovicích, kde naměřili 16 stupňů Celsia.

Volby 2017 v Černošíně Foto: Martina Sihelská
Počasí trhá rekordy, na jihu Čech bylo 16 stupňů

Dosavadní maximum platné pro Klementinum pro tento den bylo o 2,3 stupně nižší a pocházelo z roku 1998. "Přesnou hodnotu nového rekordu budeme znát večer, může se ještě o několik desetin stupně zvýšit," řekla pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu.

Teplo je i na horách, kde se, kromě Jeseníků, pohybuje teplota mezi šesti a osmi stupni Celsia.

Mírně se ochladí

Dnešním dnem by vysoké teploty měly vrcholit, od neděle bude přes západní Evropu k východu postupovat studená fronta. Její projev ale bude jen nevýrazný. Nedělní odpolední maxima se mají podle předpovědi pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni Celsia a má být oblačno a padat déšť se sněhem.

Pondělní nejvyšší teploty by měly být zase o trochu vyšší, mezi sedmi a jedenácti stupni, a mělo by být polojasno.

Chladnější by podle meteorologů měla být až poslední lednová dekáda. Ani předpověď na tyto dny však neslibuje hory sněhu pro lyžaře a zamrzlé rybníky k bruslení.

Podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude s mírnými výkyvy počasí až do 20. ledna podobné tomu, které provází současné dny. Teploty přes den klesnou pod nulu jen ojediněle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků