Hlavní obsah

Počasí slibuje nádherný víkend, bude až 15 stupňů

V pátek a o víkendu se mírně oteplí. Sníh, který nedávno pokryl horské hřebeny, pozvolna taje. V údolích by v následujících dnech měly převládat příjemné podzimní teploty. Ačkoli bude obloha spíše zamračená, očekávají se jen ojedinělé přeháňky.

Počasí slibuje nádherný víkend, bude až 15 stupňů

"Teplé jižní proudění bude pokračovat po celý víkend i během pátku,“ sdělila Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.

Páteční ráno bude podle předpovědi Meteopressu poměrně teplé, nejnižší ranní teploty by neměly klesnout pod hranici šesti stupňů Celsia. Na většině území se pak zatáhne, a ojediněle se vyskytnou přeháňky nebo mrholení. Odpolední teploty vystoupí na 10 až 14 stupňů Celsia.

"I v tisících metrech nad mořem očekáváme teploty kolem osmi stupňů, takže sníh odtává poměrně rychle,“ upozornila Honsová na rychlý konec předčasné lyžařské sezóny.

V sobotu by se ale mělo mírně vyjasnit, převažovat bude polojasno až oblačno, slabé dešťové přeháňky budou velmi ojedinělé. Po ránu se budou vytvářet opary, ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí sedmi až tří stupňů Celsia. Odpoledne se ale rtuti teploměrů posunou až k 11 až 15 stupňům.

Poměrně teplé ráno by mělo být i v neděli, teploty se budou pohybovat kolem čtyř až osmi stupňů Celsia. Z počátku dne bude polojasno až oblačno, postupně bude ale od západu přibývat oblačnosti, což budou místy provázet deště nebo přeháňky. Teploty se vyšplhají až k 15 stupňům Celsia.

Velká oblačnost bude převládat po většinu pondělí. Počátek týdne bude na většině území oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. V úterý oblačnost opět ustoupí, obloha bude polojasná až oblačná, mírné teploty by se začátkem týdne měly udržet. Po ránu by se měly pohybovat od devíti ke čtyřem stupňům a přes den budou narůstat k devíti až 14 stupni Celsia.

"Takže bude poměrně příjemně teplo a v horských oblastech by měl sníh pozvolna odtávat. Na nejvyšších vrcholcích Jeseníků a Beskyd, kde bude i nadále chladněji, by sníh mohl vydržet,“ dodala Honsová.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků