Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Po teplém čtvrtku přijde ochlazení a připomene se podzim

Zatímco ve čtvrtek vrcholí příliv teplého vzduchu a teploty atakují tropických 30 stupňů Celsia, v dalších dnech se výrazně ochladí a dočkáme se i občasných přeháněk a deště. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Po teplém čtvrtku přijde ochlazení a připomene se podzim

Noc ze středy na čtvrtek byla letos patrně poslední tropickou. Ve Vizovicích na Zlínsku neklesla teplota pod 20 stupňů Celsia. Přes den by se měly teploty šplhat k 27 až 31 stupňům a dá se očekávat, že dojde i na překonání teplotních rekordů. Pocitovou teplotu nicméně bude snižovat čerstvý vítr. Večer se bude k východu posouvat studená fronta, která přinese srážky a avizované ochlazení. [celá zpráva]

V pátek již bude převládat velká oblačnost s přeháňkami. V Čechách se budou odpolední maxima pohybovat mezi 16 a 20 stupni, na Moravě a ve Slezsku ještě mezi 20 a 24 stupni,” uvedla Honsová. Ráno budou teploty klesat na 14 až 12 stupňů.

O víkendu bude počasí ovlivňovat chladnější západní proudění.  V sobotu bude nejčastěji polojasno či oblačno, zejména na severu Moravy a ve Slezsku s přeháňkami. Ranní minima by se měla pohybovat mezi 14 a 10 stupni, přes den se teploty dostanou na 18 až 22 stupňů.

Oblačné počasí bude převládat i v neděli. Zejména na východě republiky bude až zataženo s přeháňkami či deštěm. Ranní minima zůstanou na hodnotách předchozího dne, denní maxima se dostanou na 16 až 20 stupňů.

Velmi podobné počasí se zataženou oblohou, občasnými přeháňkami a teplotami do 19 stupňů by mělo pokračovat minimálně do poloviny příštího týdne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků