Hlavní obsah
Technici opravují u Sokolova přetrhané elektrické vedení, které neuneslo váhu ledu. Foto: Pavel Peňás

Mrznoucí déšť lámal stromy a trhal elektrické dráty

Déšť, který ihned po dopadu umrzal, komplikoval v noci na pondělí práci silničářům i energetikům na Sokolovsku a Chebsku. Zvláště na Sokolovsku museli silničáři kromě solení silnic odstraňovat větve, které neunesly těžkou vrstvu ledu a spadly na silnice. Mrznoucí déšť odpojil i některé obce od elektrického proudu.

Technici opravují u Sokolova přetrhané elektrické vedení, které neuneslo váhu ledu. Foto: Pavel Peňás
Mrznoucí déšť lámal stromy a trhal elektrické dráty

Bez proudu zůstal od půlnoci také několikatisícový Kynšperk. Den před Vánoci to způsobilo starosti nejen obyvatelům, kterým přestaly fungovat ledničky, ale i obchodníkům, kteří většinou své obchody dopoledne ani neotevřeli. "Na Sokolovsku jsme měli sedmnáct poruch na vysokém napětí a čtyřicet na nízkém napětí. Většina by měla být odstraněna do odpoledne," uvedl v pondělí před polednem mluvčí ZČE Miroslav Kučera.

Nehody byly lehké

Příčinou výpadků proudu byly jednak stromy, které spadly na elektrické dráty, ale i samotný led, který vedení obalil do takové míry, že váhu neudržely. "Vyjížděli jsme prakticky celou noc. Šlo hlavně o spadlé větve a stromy. Silničáři ve spolupráci s hasiči je museli odstraňovat na silnici I/6," informoval dispečer sokolovské správy a údržby silnic, která měla v noci na pondělí nejvíce zásahů ze tří okresů v kraji. "Nejvíce se vyjíždělo na Sokolovsku. Byly i dopravní nehody, ale ty byly jen lehké," uvedl mluvčí krajských hasičů Vladimír Meluzín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků