Hlavní obsah
S kvalitním zimním přezutím snižujete riziko dopravní nehody. Foto: Jaroslav Kubricht

Předseda Senátu Petr Pithart, který ve středu v první prezidentské volbě neuspěl v souboji s Václavem Klausem, nepůjde do druhé volby. Nejde přitom o rozhodnutí stranických sekretariátů lidovců a unionistů. "S tímto návrhem přišel sám, byť jsme přesvědčeni, že je z těch kandidátů nejzpůsobilejší kandidát," řekl šéf lidovců Cyril Svoboda.

S kvalitním zimním přezutím snižujete riziko dopravní nehody. Foto: Jaroslav Kubricht
Pithart vycouval z boje o Hrad

Druhé prezidentské volby se uskuteční v pátek 24. ledna - [celá zpráva].

Lidovci podle Svobody vyčkají na úplný seznam kandidátů navržených jinými stranami do druhé volby a teprve poté se rozhodnou, zda některého z nich podpoří. Současně zopakoval, že by bylo dobré, aby zákonodárci zvolili nového prezidenta ještě v době trvání mandátu Václava Havla. O kandidátovi KDU-ČSL rozhodne do středy, dodal.

Připustil, že pokud ani z druhé volby nevzejde nástupce Václava Havla, může se Pithart opět objevit mezi kandidáty na prezidenta, a to v třetí volbě hlavy státu nebo později při případné přímé volbě prezidenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků