Hlavní obsah
Andrej Babiš a Jakub Michálek Foto: Koláž Novinky.cz s Právo

Piráti budou žalovat Babiše kvůli slovům o migrantech

Piráti budou žalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že strana chce lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Novinkám to v úterý řekl šéf pirátských poslanců Jakub Michálek.

Andrej Babiš a Jakub Michálek Foto: Koláž Novinky.cz s Právo
Piráti budou žalovat Babiše kvůli slovům o migrantech

„Připravíme žalobu na ochranu pověsti Pirátů, protože o nás pan premiér šíří opravdu nehorázné lži,“ uvedl.

Podotkl, že se podle něj nejedná o složitý případ, žaloba by měla být připravena v horizontu několika dnů. „Neočekáváme, že by se to stihlo projednat do voleb, ale chceme, aby bylo jasné, že ty informace, které se šíří, jsou lži,“ doplnil.

Babiš se na začátku června v projevu obul do Pirátů se slovy: "My nechceme sdílet naši zemi." V knize svých vizí přitom před několika lety popsal jako dobrou perspektivu, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty. Když byl na tento rozpor mezi svými tvrzeními upozorněn, vysvětloval to Babiš na Twitteru tím, že mu jde o dobrovolné sdílení.

"Ne povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta," napsal na Twitteru. Právě tuto větu označují Piráti za lež.

Piráti nejprve Babiše vyzvali, aby se kvůli výrokům omluvil, ten to však v médiích odmítl. „Myslím, že nám pan premiér neodpověděl ani osobně, seriózně,“ posteskl si nyní Michálek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků