Hlavní obsah
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Petříček do Kuvajtu nezamíří, země návštěvu zrušila

Cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) do Kuvajtu, která měla proběhnout koncem týdne, se neuskuteční. Kuvajtská strana návštěvu kvůli bezpečnostní situaci v regionu zrušila. Uvedl to v pondělí tiskový odbor ministerstva zahraničí.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Petříček do Kuvajtu nezamíří, země návštěvu zrušila

Petříčkova cesta do Kuvajtu měla podpořit vzájemné diplomatické aktivity, naposledy byl český ministr zahraničí v této blízkovýchodní zemi v roce 2004. Ministr se měl do Kuvajtu přesunout z návštěvy Indie, na kterou odletěl v pondělí.

Provázet ho měla podnikatelská delegace a ministr měl v zemi zahájit podnikatelské fórum s kuvajtskou obchodní komorou.

Kuvajtská strana však z bezpečnostních důvodů návštěvu zrušila. V sousedním Iráku se v minulém týdnu střetly Spojené státy s Íránem. Američané v Bagdádu zabili velitele íránských jednotek Kuds Kásima Sulejmáního. Írán na to odpověděl raketovým útokem na základny mezinárodních sil v Iráku. Kvůli bezpečnostní situaci se část vojáků mezinárodní koalice přesunula z Iráku do Kuvajtu.

Podle ministerstva zahraničí se bude hledat nový termín pro cestu Petříčka do Kuvajtu. V současné chvíli se ale nedá odhadnout, zda se návštěva uskuteční ještě letos.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků