Hlavní obsah

Paroubek: Rath má šanci stát se ministrem zdravotnictví

Premiér Jiří Paroubek na ústecké krajské konferenci ČSSD v Teplicích v sobotu řekl, že prezident České lékařské komory (ČLK) David Rath má vynikající šanci stát se ministrem zdravotnictví. "Nového ministra zdravotnictví bychom mohli znát ve čtvrtek," uvedl Paroubek k termínu, kdy se rozhodne..

Paroubek: Rath má šanci stát se ministrem zdravotnictví

Rath v pátek obhájil svou pozici ve vedení komory. [celá zpráva] "Je to určitě vynikající doporučení," řekl Paroubek. Rath má podle něj velmi jistou pozici v ČLK. Rathovo prezidentství není podle něj na překážku. Ideální spojení funkcí by to ale v budoucnu nebylo, dodal.

Rath k tomu pro TV Prima řekl: "V horizontu několika měsíců si to lze představit." A více do voleb nezbývá.

Ke spojení němu mají výhrady i lékárníci. Ti jsou navíc přesvědčení, že Rath není schopen najít konsensuální řešení "neradostné" situace ve zdravotnictví. Shodovali se na tom při sobotním setkání s vedením České lékárnické komory.

"Jak se pak pan premiér rozhodne, tak já zareaguji," řekl k dnešnímu výroku premiéra Rath. Rath chápe ministerskou funkci jako výzvu, která se neodmítá. Z odborného hlediska sice podporuje zvyšování spoluúčasti pacientů, jako ministr by ale zachoval program ČSSD a na vyšší spoluúčasti by netrval.

Mezi kandidáty na ministra zdravotnictví je kromě Ratha také dosavadní náměstek ministryně zdravotnictví Jiří Koskuba.

Paroubek se rozhodne do konce týdne. V zásadě se rozhodnu přes víkend. S panem Rathem i panem Koskubou jsme již o možnostech spolupráce hovořili," uvedl Paroubek.

Anketa
Byl by David Rath dobrým ministrem zdravotnictví?
Ano
21.7 %
Ne
72.1 %
Nevím
6.2 %
Celkem hlasovalo 603 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků