Hlavní obsah

Paroubek převedl byt i s hypotékou na syna

Předseda ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek oznámil, že převedl byt v pražské Symfonické ulici na svého syna. „Stalo se tak v červnu. Dohodli jsme se na darovací smlouvě a na tom, že syn převezme veškeré závazky. To je asi těch 2,8 miliónu úvěru, které zbývá zaplatit během příštích dvaceti let,“ uvedl Paroubek.

Paroubek převedl byt i s hypotékou na syna

Ten ve svém majetkovém přiznání za loňský rok uvedl, že mu po rozvodu s manželkou Zuzanou v rámci vypořádání společného jmění zůstaly dva byty. První, v osobním vlastnictví v Symfonické ulici, byl za 3,9 miliónu, druhý družstevní ve Foglarově ulici stál 1,6 miliónu. Paroubek dále přiznal hypotéku, úvěr a leasing na auto. První závazek jsou zmíněné 2,8 miliónu převedené nyní na syna, druhý 680 tisíc a třetí 260 tisíc. Nyní bydlí s manželkou Petrou v bytě, který patří jí.

Paroubek loni oznámil, že bude pomáhat své bývalé ženě Zuzaně s její charitativní činností. Včera ale sdělil, že se v této věci neangažuje.

„Předpokládám, že nějaké příjmy to občanské sdružení má, ale já se v tom neangažuji,“ oznámil. „Jsem přesvědčen, že má bývalá žena nezneužila ani korunu z těch prostředků, které jí přišly do občanského sdružení. Ale ona také nedala na některé mé rady zveřejňovat všechny příjmy a také alespoň skupiny výdajů, což se dodnes nestalo,“ uvedl Paroubek.

Tomu vadí především negativní publicita kolem sdružení. „Co má vzbuzovat v komentářích některých deníků negativní konotace, tak myslím, že tyto věci prostě dělat nebudu,“ řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků