Hlavní obsah
Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Milan Malíček, Právo

Paroubek podal trestní oznámení na Wolfa kvůli nařčení z vydírání

Předseda ČSSD Jiří Paroubek podal trestní oznámení na poslance Petra Wolfa, který jej obvinil z pokusu o vydírání. Šéf ČSSD zároveň Wolfa vyzval, aby předložil relevantní důkazy pro svá tvrzení. Poslanec nedávno uvedl, že se ho Paroubek pokusil vydírat při prezidentské volbě.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Milan Malíček, Právo
Paroubek podal trestní oznámení na Wolfa kvůli nařčení z vydírání

Paroubek podal trestní oznámení pro pomluvu a poškozování dobrého jména. V případě, že Wolf důkazy o svém tvrzení nepředloží, Paroubek chce, aby svá slova dementoval a omluvil se.

"Veřejné obvinění z tak závažného trestního činu, jakým je vydírání, není možné tolerovat. Je to zásah do mých osobnostních práv, které zásadním způsobem překračuje míru svobodné diskuse v demokratické společnosti," řekl Paroubek.

Wolf obvinil Paroubka, že poškozuje ČSSD

"Je to jeho věc, jak se rozhodl. Nemám k tomu co dodat,“ řekl Wolf Novinkám v reakci na podání trestního oznámení na svou osobu. "Jistě ano,“ odpověděl Wolf na otázku, zda se vůči Paroubkovu kroku bude aktivně bránit.

Lídra sociální demokracie obvinil, že svými kroky poškozuje stranu. "Mně je jenom líto, že tak poškozuje stranu,“ prohlásil Wolf. Na dotaz Novinek, zda má v rukou nějaké důkazy pro své obvinění, že jej Paroubek měl vydírat při prezidentské volbě, pak sdělil: "Mají to v rukách mí právníci a já bych určitě nechtěl teď předbíhat“.

Wolf, který nedávno odešel z ČSSD, minulý víkend prohlásil, že ho Paroubek tlačil k volbě Jana Švejnara pod pohrůžkou, že zveřejní informace o údajných nesrovnalostech při čerpání dotace ve firmě, kde poslanec působil. "Po mém odchodu z ČSSD se okamžitě tato kauza objevila v médiích," podotkl Wolf.

Protikorupční policie se o spornou několikamiliónovou dotaci, kterou dostala poslancova firma před třemi lety, začala zajímat tento týden. Bude se snažit zjistit, zda poslanec peníze nezneužil a zda nebyl obětí vydírání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků