Hlavní obsah

Paroubek: ČSSD se může dostat na 35 až 40 procent

"Nebyl jsem to já, kdo vyvolal konflikt se Zemanem," to byla odpověď na nejčastější otázku, na kterou se ptali čtenáři on-line chatu předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Dále Paroubek pokračoval: "Připomínám, že jsem čtvrtým předsedou ČSSD, který se dostal do konfliktu s Milošem Zemanem. Budu rád, pokud se tento konflikt podaří urovnat." Navíc předseda ČSSD poznamenal, že Miloš Zeman udělal chybu, když vystoupil ze sociální demokracie.

Paroubek: ČSSD se může dostat na 35 až 40 procent

Zeman vystoupil právě kvůli kauze Altner. A v ní došlo ve středu k posunu. Altner podal ústavní stížnost, byl totiž předvolán jako svědek v kauze nákupů stíhaček Gripen a je mu podezřelé, že se tak stalo současně s Paroubkovými výhrůžkami. Altner podezírá orgány činné v trestním řízení z korupce.

Paroubek to v on-line chatu komentoval: "Myslím, že je to paranoidní uvažování. Anebo účelové. Za vším čouhá podle pana Altnera vliv ČSSD. To není normální."

Současné průzkumy veřejného mínění, které ukazují na mírně klesající voličskou přízeň ČSSD, nechávají Jiřího Paroubka chladným: "Ve volbách měla sociální demokracie vždy o nějakých 3 až 5 procent více, než-li v průzkumech veřejného mínění. Myslím, že jsme schopni zopakovat volební výsledek z června 2006 a možná i něco přidat. Můžeme se dostat s voličskou podporou do pásma 35 až 40 procent."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků