Hlavní obsah

Paroubek chce do roka dohnat ODS ve volebních preferencích

Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka dožene jeho strana ve volebních preferencích ODS nejdéle do roka. Dodal také, že jeho strana chystá změnu při jednání s advokátem Zdeňkem Altnerem ve sporu, ve kterém právník po straně požaduje bezmála 20 miliard korun. Paroubek to řekl v Nedělní partii televize Prima.

Paroubek chce do roka dohnat ODS ve volebních preferencích

"Během tři čtvrtě roku až roku se (v průzkumech veřejného mínění) minimálně vyrovnáme s ODS," uvedl Paroubek, kterého víkendový sjezd ČSSD potvrdil v křesle předsedy soc. dem. [celá zpráva] Poukázal na to, že podle posledních průzkumů si už ve srovnání s loňským volebním výsledkem jeho strana polepšila o tři procenta. [celá zpráva]

Dodal také, že čím déle bude vláda vedená ODS u moci, tím lepší to bude pro sociální demokraty. "Čím déle povládne, tím déle bude ukazovat svůj protisociální charakter a tím lépe se nám bude argumentovat před volbami," poznamenal.

Podle místopředsedy ODS Petra Nečase ODS zvovuzvolení Paroubka do čela ČSSD vyhovuje. "Pan Paroubek v čele sociální demokracie je pro nás dobrá zpráva," uvedl Nečas. Přesto, nebo možná kvůli tomu, Nečas Paroubkovi k obhájení funkce pogratuloval. Dodal, že současný předseda soc. dem. je "největší zátěží" pro ČSSD.

Podle Paroubka se Altner "přestane smát"

Paroubek také oznámil, že ČSSD změní svůj postup v kauze Altner. "Myslím, že se pan Altner přestane smát. Změníme způsob právního zastupování z konzervativního na velmi aktivní," řekl. Doplnil, že je přesvědčen, že Altner nebude už takový problém jako před sjezdem.

Altner požaduje od sociálních demokratů pře 19 miliard korun za to, že jim před sedmi lety vysoudil jeich pražské sídlo Lidový dům. ČSSD obvinil z toho, že pořádala sjezd za cizí peníze. [celá zpráva] Paroubek jeho nároky označil za lichvářské, strana na něj podala trestní oznámení. [celá zpráva]

Kvůli kauze Altner bylo podáno trestní oznámení i na bývalého předsedu ČSSD Miloše Zemana. Ten se v důsledku toho vzdal svého členství v soc. dem., podle něj je za trestním oznámením Paroubek. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků