Hlavní obsah

Pardubická ODS odsoudila fotbalový výlet svých zastupitelů

Pardubičtí politici, kteří se minulý týden vydali luxusním letadlem na fotbalový zápas do Madridu, poškodili dobré jméno ODS. Po zasedání oblastní rady strany to řekl její předseda a pardubický primátor Jaroslav Deml. Výlet přišel na čtvrt miliónu korun, přičemž zprvu nebylo jasné, kdo jej financoval.

Pardubická ODS odsoudila fotbalový výlet svých zastupitelů

Primátor podotkl, že vystupování Jaroslava Kňavy, starosty jednoho z pardubických městských obvodů, v médiích i na zastupitelstvu nebylo příliš šťastné. Kňava odmítal podrobnosti o výletu sdělit s tvrzením, že jde "o hon na čarodějnice".  Deml na adresu dotčený politiků dodal, že "rada na ně apeluje, aby pečlivě podobné kroky zvážili," řekl Deml.

Milan Tichý, také starosta pardubického městského obvodu, zpětně zájezd zaplatil a na kameru ukázal účet přibližně za 76 000 korun. Oba svorně tvrdili, že jde o soukromý výlet, do kterého nikomu nic není, a to i přesto, že luxusní cessnou s nimi letěli také podnikatelé, kteří dostali od města zakázky.

"Je otázka, jestli má politik nárok na soukromý život. Straně tato událost kladné body nepřidává," řekl člen oblastní rady ODS a náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Společně s nimi jeli do Madridu také starosta Heřmanova Městce Aleš Jiroutek (ODS), generální ředitel společnosti Xanadu Tomáš Netolický, Vladimír Pitter z reklamní firmy Remoex. Posledně jmenovaný podnikatel má podíl nebo zasedá v orgánech 14 společností. Jmenované firmy získaly v minulosti miliónové zakázky od města. Firma Remoex zájezd pořádala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků