Hlavní obsah

Otužilci na Prostějovsku museli k vánočnímu stromu doplavat

Bezmála stovka otužilců si v pondělí popřála šťastné, veselé a mokré Vánoce ve vodě ve výpusti Plumlovské přehrady na Prostějovsku.

Otužilci na Prostějovsku museli k vánočnímu stromu doplavat

„Letos je to již 35. ročník našeho vánočního plavání zde v Plumlově,“ připomněl moderátor akce, zatímco se otužilci jeden za druhým nořili do vody o teplotě 2°C. Všichni zvládli přeplavat k vánočnímu stromku na druhém břehu a pověsit na něj ozdobu.

Akci pořádá spolek dálkového a zimního plavání v Prostějově. Jeho členové se zapojují do závodů s celorepublikovou i mezinárodní účastí. Spolek sdružuje nejen amatérské zimní a dálkové plavce, ale i borce, kteří ve své plavecké kariéře překonali kanál La Manche. Členkou spolku je i mistryně světa v zimním plavání a přemožitelka kanálu La Manche Dana Zbořilová.

Otužilce přišly k Plumlovské přehradě podpořit stovky příznivců, kterým se ovšem ve studeném větru více líbilo na břehu, v teplých bundách, čepicích a rukavicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků