Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: ČTK repro, ČTK

Otevření hranic je riskantní, nikoli nepřijatelné, míní Zeman

Otevřít hranice jak pro Čechy, tak pro turisty je podle prezidenta Miloše Zemana riskantní. Riziko ale není natolik velké, aby byl tento krok nepřijatelný. Sám se ale za turistikou do zahraničí nechystá, pojede maximálně na Vysočinu.

Prezident Miloš Zeman Foto: ČTK repro, ČTK
Otevření hranic je riskantní, nikoli nepřijatelné, míní Zeman

„Otevřít hranice je riskantní. Míra rizika ale není tak dramatická, abych to nemohl považovat za nepřijatelné,” sdělil v úterý prezident v rozhovoru pro Český rozhlas s tím, že je nízký počet pacientů s covid-19.

V polovině dubna přitom Zeman uvedl, že by měli být hranice zavřené minimálně jeden rok.

Podle něho stojí proti rozvolnění omezení na hranicích dva důležité argumenty. Přispět by to mohlo k další vlně koronaviru, kterou by do České republiky mohli přivézt občané, jenž přicestovali z rizikových zemí.

Pojede na Vysočinu 

Druhým faktorem je podle prezidenta potřeba restartování české ekonomiky. „Součástí ní je i domácí cestovní ruch. Kdyby nejeli Češi jeden rok do zahraničí, tak by pomohli domácímu cestovnímu ruchu,” dodal prezident.

Sám přitom pojede pouze na pracovní cesty. Účast potvrdil například svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi, a to na odložených oslavách 75. výročí konce druhé světové války v Moskvě. Ty by se podle něho mohly konat v září.

Do ciziny za turistikou ale nepojede. „Chystám se maximálně na svoji milovanou Vysočinu,” dodal Zeman.

Zeman: Opozice selhala 

Zeman také ocenil, jak krizi zvládla vláda ANO a ČSSD. „Vyvedla bez předchozí zkušenosti tuto zemi z asi největší krize, když nepočítám válečnou, kterou měla v moderní historii. Za to je třeba jí poděkovat. Selhala opozice a média," uvedl Zeman.

Opoziční strany i média se podle něj omezily jen na poštěkávání a obviňování z chaotičnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků