Hlavní obsah
 

Osvobozená Češka: Bojím se, že svoboda je jen sen

Dvě Češky byly po svém osvobození velmi šťastné. Během rozhovoru s neziskovou organizací IHH, která je osvobodila, neskrývaly nadšení. Obě ženy mimo jiné prozradily, že celé dva roky strávily v jedné místnosti. „Stále se bojím, že to, že jsem na svobodě, je pouze sen,” popsala své pocity jedna z nich.

 
Osvobozená Češka: Bojím se, že svoboda je jen sen

Osvobozené Češky prozradily, jak proběhl jejich únos. „Byly jsme v autobusu, když nás zastavila skupina mužů a řekla nám, ať jim vydáme pasy a všechny naše věci,” prozradila Hana Humpálová.

Hana Humpálová po propuštění

Foto: TT / AA /, ČTK

„Začátek byl pro nás nejhorší, byla to velká změna a velmi jsme se bály,” pokračovala v líčení hrůzných zážitků Humpálová s tím, že to bylo poprvé, co viděla zbraň a lidi se zbraní, kteří vypadají tak, že se je nebojí použít.

„Jsem velmi šťastná, protože jsem na to (osvobození, pozn. red.) čekala dva roky v jedné místnosti,” prozradila druhá unesená Antonie Chrástecká. Nejtěžší podle ní bylo, že celé dva roky musela strávit bez své rodiny.

Antonie Chrástecká

Foto: TT / AA /, ČTK

„Neumíte si představit, jak se teď cítím. Stále nemůžu uvěřit tomu, že jsme volné a že uvidím svojí rodinu. Stále se bojím, že až se vzbudím tak zjistím, že to, že jsem na svobodě, je pouze sen,” popsala své pocity Chrástecká.

Obě osvobozené Češky překročily turecké hranice již v pátek. Nyní jsou v Česku v péči lékařů. [celá zpráva]

Na archivním snímku je Antonie Chrástecká vlevo a Hana Humpálová.

Foto: Interpol.org, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků