Hlavní obsah
 

Ostravská zoo se bojí o novorozené slůně, stále se nenapilo

Pracovníci ostravské zoologické zahrady mají velký strach o život čerstvě narozeného slůněte. Ani po 37 hodinách od narození se mládě slona indického nenapilo mléka ze struků své mámy, sedmnáctileté slonice Vishesh. Přitom na ně dosáhne bez problémů. Jenže se mu nedaří přisát. Sloní novorozenci by se měli napít nejpozději do 24 hodin od narození. Právu to ve středu v podvečer sdělila mluvčí zoo Šárka Kalousková.

 
Ostravská zoo se bojí o novorozené slůně, stále se nenapilo

„Přitom slonice se o své druhorozené mládě pečlivě stará. Paradox je v tom, že nám nedovolí ke slůněti pustit ošetřovatele, kteří by mládě nakrmili umělou náhražkou. Pečlivě si ho hlídá a vůči vetřelcům je agresivní. Ošetřovatelé se ho snaží opatrně nalákat na mléčnou náhražku. Nemůžeme ale riskovat zdraví či životy pracovníků zoo. Jsme v kontaktu i se zahraničními zahradami, které mají v této oblasti zkušenosti,“ popisovala mluvčí zoo.

Vinesh se svým slůnětem

Foto: Právo

Matka s mládětem jsou pod neustálým dohledem. Ve sloninci mají i v noci službu dva pracovníci zoo, takže nehrozí, že by jim uniklo, kdyby se slůně už napilo. Navíc jsou sloni monitorováni kamerami.

Zoo se bojí o slůně, nepije

Foto: Právo

Své první slůně přivedla Vishesh na svět před třemi roky na jaře. Bohužel sameček se narodil předčasně a měl problémy s přijímáním potravy, musel být dokrmován. Nakonec zhruba po měsíci svůj boj o život prohrál. Uhynul na celkovou sepsi a selhání oběhového systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků