Hlavní obsah
Předseda strany SPOZ Zdeněk Štengl Foto: Dorian Hanuš, Právo

Odvolaní členové vedení středočeské SPOZ se obrátili na soud

Odvolaní představitelé středočeské organizace Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) podali k soudu pro Prahu 1 žádost o předběžné opatření kvůli svému údajně nelegálnímu vyřazení z pozic v čele krajského sdružení. Informovala o tom v pátek televize Nova.

Předseda strany SPOZ Zdeněk Štengl Foto: Dorian Hanuš, Právo
Odvolaní členové vedení středočeské SPOZ se obrátili na soud

Vedení středočeské organizace bylo obměněno v srpnu na mimořádné krajské konferenci, kterou odvolané vedení považuje za neplatnou. Podle bývalých lídrů se do čela středočeské organizace dostali lidé účelově usilující o poslanecký mandát v předčasných volbách. V tomto duchu podle Novy argumentují v žádosti o vydání předběžného opatření, které by mohlo tuto změnu zvrátit.

Soud by měl rozhodnout příští týden. Pokud by žádosti vyhověl, způsobil by SPOZ velké problémy při sestavování kandidátek. Nebylo by totiž jasné, jaké je právoplatné vedení ve středních Čechách.

Související téma

Miloš Zeman

Foto: Jan Handrejch, Právo

Předsedkyní středočeské organizace byla na srpnové konferenci, která se konala oficiálně kvůli pomalému náboru nových členů starým vedením, zvolena Stanislava Tůmová. Bývalý místopředseda SPOZ v tomto regionu Jiří Vodička však považuje svolání mimořádné konference za neopodstatněné, takže by celý akt měl být podle něj neplatný. Proto připravil žádost o předběžné opatření a pracuje i na žalobě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků