Hlavní obsah
Členové týmu Vize 2020 Foto: Petr Horník, Právo

ODS představila "desetiletku", plánuje strategii do roku 2020

Občanští demokraté ve čtvrtek představili tým, který by měl formulovat směřování, kterým se bude strana v příští deseti letech ubírat. Projekt nazvaný Vize 2020 by měl být podle předsedy strany Mirka Topolánka jakýmsi manifestem, který bude představen na listopadovém se kongresu..

Členové týmu Vize 2020 Foto: Petr Horník, Právo
ODS představila "desetiletku", plánuje strategii do roku 2020

Topolánek představil čtyři sekce, které mají obsáhnout oblasti, kterým se ODS hodlá věnovat. Jde o "obranu svobody", "ČR v Evropě a ve světě", "vzdělaná a konkurenceschopná země" a "nové civilizační výzvy, řešení pro budoucnost".

Každá ze sekcí bude mít několik mluvčích, mezi nimiž Topolánek představil jak známé tváře, tak i nové tváře z regionů. Každý ze členů týmu bude mít na starost vlastní podoblast, za niž bude hovořit.

Projekt začne fungovat na nadcházejícím stranickém kongresu a bude se spolupodílet i na přípravě voleb v příštím roce. Východiska nového projektu by měla korespondovat se stranickým programem.

Mezi známá jména týmu patří Ivan Langer, Jan Zahradil, Martin Říman, Jiří Pospíšil či Tomáš Julínek. Nechybí ani Marek Benda, jehož jméno se v poslední době skloňuje v souvislosti s kauzou plzeňských práv, kde Benda získal titul na základě neodpovídající rigorózní práce. V rámci týmu Vize 2020 by měl mít na starost kapitolu ústavních reforem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků