Hlavní obsah
Zleva Alexandra Udženija, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo

ODS opět navrhne zrušení EET i dvě procenta výdajů na obranu

Občanští demokraté ve středu představili sedm zákonů, které se budou snažit prosadit. Vedle zrušení EET či kontrolního hlášení by chtěli uzákonit minimální výdaje na obranu ve výši dvou procent HDP či zrušit zákaz prodeje o vybraných svátcích.

Zleva Alexandra Udženija, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo
ODS opět navrhne zrušení EET i dvě procenta výdajů na obranu

Mezi legislativními návrhy je rovněž odklad elektronických receptů, zrušení daně z nabytí nemovitosti a obnovení povinného souhlasu majitele nemovitosti s tím, že si do jeho nemovitosti někdo nahlásí trvalé bydliště.

„Nechceme v opozici jen přihlížet a kritizovat, ale i nabízet vlastní řešení problémů,” uvedl k návrhům, které ODS předkládá spolu se Stranou soukromníků, předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, kterou platí kupující, zdůvodnil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura tím, že zbytečně zvedá již tak vysoké ceny realit.

„Výběr daně je navíc nízký a v situaci, kdy se vlastní bydlení stává nedostupným, přicházíme s návrhem, který lidem zjednoduší přístup k bydlení,” dodal Stanjura.

Anketa
Souhlasíte se zrušením daně z nabytí nemovitosti?
Ano
89.9 %
Ne
10.1 %
Celkem hlasovalo 2527 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků