Hlavní obsah
Předseda ODS Petr Fiala hovoří ve středu 21. února 2018 s novináři po jednání s Andrejem Babišem. Foto: Petr Hloušek, Právo

ODS odmítla vládní spolupráci s ANO

Občanští demokraté i nadále odmítají vládní spolupráci s hnutím ANO. Po jednání s šéfem hnutí a premiérem v demisi Andrejem Babišem to uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala. ODS chce podle něj být alternativou pro ANO spolupracující s KSČM a SPD.

Předseda ODS Petr Fiala hovoří ve středu 21. února 2018 s novináři po jednání s Andrejem Babišem. Foto: Petr Hloušek, Právo
ODS odmítla vládní spolupráci s ANO

„Platí, že ANO má fungující hlasovací koalici s SPD a KSČM. Jeho představitelé projevují vysokou míru souhlasu s politikou KSČM, mluví o shodě. Máme tady situaci, že ANO jedná s KSČM o vládě. To jsou všechno věci, které prakticky znemožňují, abychom nějakou vážnou debatu o podílu ODS na něčem takovém vůbec vedli,” řekl Fiala.

Výzva k tomu, aby ODS podpořila kabinet ANO, podle Fialy na schůzce nezazněla. „My jsme si spíš vyjasňovali pozice. Mně třeba vůbec není jasné, jakým způsobem Andrej Babiš plánuje dál to sestavování vlády. Jestli je tam nějaký plán, nějaká koncepce. Z tohoto hlediska musím říct, že mi to ta schůzka ani příliš nevyjasnila,” řekl.

Pokud bude mít ANO zájem o další jednání s ODS, je k němu Fiala připraven. „Ale nějaký další termín a nějaký konkrétní důvod v této chvíli nevidím. Myslím, že naše pozice jsou jasné a my o nějaké podpoře nebo účasti vůbec nemůžeme uvažovat,” řekl Fiala.

ANO ve čtvrtek jednalo také s komunisty a SPD.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků