Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

O víkendu se teploty propadnou, děti pošlete do školy v pláštěnkách

Víkendové teploty se oproti posledním dnům prudce propadnou a ani příští týden to nebude lepší. První školní den má být deštivý, takže školáci nejspíš konec prázdnin snáze oželí. Novinkám výhled počasí poskytla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
O víkendu se teploty propadnou, děti pošlete do školy v pláštěnkách

Ve čtvrtek podle Honsové nastává 25. tropický den letošního léta, a to především díky teplotám na Moravě a ve Slezsku. 1. září pak začíná meteorologický podzim a ráz počasí tomu bude nasvědčovat. Už ve čtvrtek můžeme od západu očekávat příchod studené fronty a dešťové přeháňky. Nejvyšší teploty v Čechách budou 26 až 30 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku 28 až 32. Odpoledne v Čechách bude oblačno, objeví se déšť i silné bouřky. Ty na Moravu zamíří během večera. [celá zpráva]

V pátek se dočkáme teplotního šoku. Zatímco na západě můžeme očekávat zataženou oblohu s deštěm, a to i trvalým, ráno na východě začne ještě polojasnem. Nejvyšší ranní teploty na západě se budou pohybovat mezi 10 až 6 stupni a na východě 15 až 11 stupni Celsia, denní teploty v Praze by neměly překročit 17 stupňů Celsia, v Brně se však dočkají ještě 27. Na západě může napršet až 40 mm, během dne a večera se srážky přesunou i na východ republiky.

Ani o víkendu změnu nečekejme. Sobotní studený vzduch doprovodí od severozápadu déšť s ranními minimy až 6 stupňů, místy 12 až 8. Odpoledne stoupnou na západě na 14 až 18, na Moravě a ve Slezsku 18 až 22.

V neděli už bude poměrně chladno na většině území s ranními minimy 10 až 6 a odpoledními 15 až 19. Očekáváme oblačno až zataženo s dešťovými přeháňkami, ty mohou být na Moravě a ve Slezsku silnější.

První školní den v pondělí by školáci neměli zapomenout deštníky či pláštěnky. Ranní teploty nepřesáhnou 10 až 6 stupňů, odpolední pak 14 až 18. V Čechách bude oblačno, objeví se déšť, pršet bude i na Moravě a ve Slezsku a ani výhled do dalších dnů není nejpovzbudivější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků