Hlavní obsah
Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) Foto: Petr Horník, Právo

Nový registr vozidel zůstane, povedlo se ho opravit, tvrdí ministerstvo

Návrat k původnímu centrálnímu registru vozidel se nekoná. Provozovatel nového systému - společnost ATS-Telcom - fungování registru vylepšila a ten je nyní mnohem rychlejší. Ve čtvrtek to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Dílčí chyby, které v současném systému přetrvávají, má podle něho dodavatel systému opravit.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) Foto: Petr Horník, Právo
Nový registr vozidel zůstane, povedlo se ho opravit, tvrdí ministerstvo

"Systém zítra fungovat bude," zdůraznil na čtvrteční tiskové konferenci Dobeš.

Podle něj ministerstvo dopravy už o přechodu k původní databázi neuvažuje, ačkoliv i na tuto eventualitu je připraveno. Cesta zpět ke starému registru by nevedla k nějakému výraznému zlepšení, uvedl Dobeš s tím, že proti středečnímu stavu se fungování registru výrazně zlepšilo.

Opravena více než polovina chyb

Více než polovinu problémů, se kterými se registr potýkal, se už podle ministra podařilo odstranit. To dnes prý potvrdil i soudní znalec a dva odborníci z oblasti IT, které dnes do úřadovny registru v Praze na Jarově ministerstvo vyslalo. Ti situaci monitorovali celý den.

Ministerstvo dopravy nový registr vozidel přišel na 47 miliónů korun. Jsou v tom zahrnuté náklady na tvorbu počítačové aplikace a za nákup výpočetní techniky. Od začátku minulého týdne byl systém odstaven, protože bylo potřeba přesunout data ze starého registru, který spravovalo ministerstvo vnitra. Celkem v Česku existuje 206 míst, kde je možné vozidla registrovat. Problémy se nevyhnuly žádnému z nich.

Nový centrální registr vozidel má být podle ministerstva dopravy přehlednější, umožní například registraci značek na přání nebo převod registračních značek mezi vozidly jednoho majitele. Má být napojený na základní registry, policii a evidenci kradených aut v zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků