Hlavní obsah
 

Návrat ztraceného léta. Koncem týdne opět přes 30 stupňů

Počasí v ČR v tomto týdnu bude ve znamení postupného oteplování. Zatímco horký červen přepisoval teplotní rekordy, červenec měl dosud spíš chladnější charakter. S oteplováním až k tropickým hodnotám ovšem opět ubyde srážek, vyskytovat se budou ojediněle nebo místy v přeháňkách nebo bouřkách, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Návrat ztraceného léta. Koncem týdne opět přes 30 stupňů

Pondělí bude první letní den od 6. července,“ připomněla Honsová s tím, že odpolední maxima vystoupí na 21 až 25 stupňů. Vysoká vlhkost vzduchu po příjemných srážkových úhrnech z víkendu, způsobuje ranní mlhy, které se vyskytují zejména na Plzeňsku. Běhen dne u nás ale bude panovat výběžek vyššího tlaku vzduchu a v něm bude převládat polojasno, pouze ojediněle s přeháňkami a bouřkami. Nebudou ale nijak intenzivní.

V úterý ráno teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, odpolední maxima vystoupí na 22 až 26. Po ránu se opět objeví mlhy, ojediněle i nízká oblačnost. „Jinak bude polojasno, během dne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s dešťovými přeháňkami, v horských oblastech se můžou vyskytnout i bouřky,“ upřesnila Honsová.

Ve středu se budou ranní minima pohybovat opět mezi 13 až 9 stupni. Ojedinělé ranní mlhy vystřídá polojasno. Během dne se opět mohou ojediněle objevit přeháňky nebo bouřky. Teplotní maxima dosáhnou 22 až 26 stupňů.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10, odpolední maxima vyšplhají na 23 až 27.

Tropy se vracejí

V pátek bude polojasno až oblačno, během odpoledne se přeháňky a bouřky objeví místy. Teploty půjdou nahoru, ty ranní se budou pohybovat v intervalu 16 až 12 stupňů, odpolední vystoupí na 26 až tropických 30 stupňů.

A tropický bude i celý víkend, během kterého bude na obloze většinou převládat polojasno. Vyskytnou se i přeháňky, v sobotu ojediněle, v neděli místy (viz sloupek). Noční teploty se budou držet mezi 18 až 14, maxima v sobotu vystoupí na 27 až 31, v neděli na 28 až 32.

Co znamená „ojediněle“ nebo „místy“

:: Beze zmínky - jev se nečeká, nebo max. na 4 % území

:: Ojediněle - jev zasáhne 5 % až 29 % území, tedy méně než třetinu

:: Místy - jev se vyskytne na 30 % až 69 % území, tedy zhruba na polovině

:: Na většině území - jev se očekává na více než 50 % území, tedy na více než polovině

:: Bez specifikace - pokud meteorolog řekne „bude sněžit“ bez upřesnění četnosti, znamená to, že se jev očekává na více než 70 % území, tedy skoro všude.

:: Jasno - obloha je zcela bez mraků

:: Skoro jasno - 1 až 2 osminy mraků, většina oblohy bez oblačnosti

:: Polojasno - 3 až 4 osminy mraků, zakryta je polovina oblohy

:: Oblačno - 5 až 6 osmin mraků, většina obloha je zakryta

:: Skoro zataženo - 6 až 7 osmin mraků, obloha je téměř zakrytá

:: Zataženo - 8 osmin mraků, obloha není přes mraky vůbec vidět

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků