Hlavní obsah
 

Ministr Vojtěch oznámil nová opatření

Ministerstvo zdravotnictví na pondělní ráno naplánovalo tiskovou konferenci k vyhodnocení současné situace ohledně epidemie koronaviru. Představit má strategii boje s nárůstem počtu nově nakažených v některých okresech Moravskoslezského kraje. Novinky tiskovou konferenci přinášejí živě.

 
Ministr Vojtěch oznámil nová opatření

Na tiskové konferenci vystoupí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a vedoucí pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření Rastislav Maďar.

Kvůli šíření covidu-19 stát od úterý zpřísňuje opatření na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Zakazuje návštěvy nemocnic či sociálních zařízení a omezuje účast na hromadných akcích z 500 lidí na maximálně 100.

V celém Moravskoslezském kraji zůstanou i po rozvolnění opatření po 1. červenci povinné roušky uvnitř budov, v MHD nebo na hromadných akcích. Přeshraniční pracovníci musejí předkládat testy na covid-19.

Důvodem zpřísnění mimořádných opatření je fakt, že v některých okresech Moravskoslezského kraje neustává nárůst počtu nově nakažených.

V Praze zůstanou kvůli riziku šíření koronaviru i po rozvolnění opatření od 1. července povinné roušky v metru a při vnitřních hromadných akcích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků