Hlavní obsah
 

Nad Prahou se nad ránem přehnala bouřka, na Šumavě připadlo 20 centimetrů sněhu

Nedělní sněžení zasáhlo postupně většinu území republiky. Nejvíce napadlo na Šumavě - 20 centimetrů, po 15 centimetrech pak v jižních Čechách a v některých částech Středočeského kraje. V neděli brzy ráno bylo nad Prahou možné sledovat i bouřku, uvedl Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 
Nad Prahou se nad ránem přehnala bouřka, na Šumavě připadlo 20 centimetrů sněhu

Výstraha na silné sněžení platí pro Čechy až do večera, sněhu tak ještě může přibýt. Odpoledne už podle Hanzlíka nebude sněžit tak hustě jako dopoledne a přesune se na východ republiky, kde během noci může připadnout čtyři až 12 centimetrů sněhu.

Zasněžené chodníky na náměstí Míru

Foto: Bohumila Kunertová, Novinky

Nad Prahou a jihozápadně od hlavního města zaznamenali amatérští pozorovatelé i meteorologové bouřku. Ačkoliv jsou bouřky typické pro horké letní dny, ani v zimě nejsou úplně výjimečné.

„Objevily se bleskové výboje, zahřmělo se. To se v zimě stává, pokud je výrazný kontrast u front, jako se to stalo nyní. V sobotu bylo na Moravě až ke 14 stupňům, v Čechách bylo minus jedna. Při takových situacích se může bouřka objevit i v zimě," uvedl Hanzlík.

BEZ KOMENTÁŘE: Srážky na radarech ČHMÚ

Video: Český hydrometeorologický ústav

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků