Hlavní obsah
Na zahrádkářské výstavě Floria Kroměříž padají návštěvnické rekordy, hitem jsou ovocné stromky. Foto: Jiří Růžička, Právo

Na výstavě Floria v Kroměříži padají rekordy

Návštěvnické rekordy zaznamenávají pořadatelé na tradiční výstavě pro zahradníky a zahrádkáře Floria - JARO 2019 na Výstavišti v Kroměříži. V sobotu zde napočítali přes 15 tisíc návštěvníků, od zahájení ve středu 1. května přišlo přes 50 tisíc lidí.

Na zahrádkářské výstavě Floria Kroměříž padají návštěvnické rekordy, hitem jsou ovocné stromky. Foto: Jiří Růžička, Právo
Na výstavě Floria v Kroměříži padají rekordy

„Zájem je letos opravdu mimořádný. Z nabízeného sortimentu jsou hitem ovocné stromky,“ řekl mluvčí výstaviště Ondřej Kuropata. Jeho slova potvrzuje pohled na košíky a tašky návštěvníků, z každého trčí mladé proutky nebo rostlinky.

Zájemcům se nabízí sortiment přísad, květin, okrasných a ovocných stromů a keřů, zahradního nářadí, nábytku a mnoho dalšího pro zahradu nebo dům od stovek prodejců.

Zájemcům se nabízí sortiment přísad, květin, okrasných a ovocných stromů a keřů, zahradního nářadí, nábytku a mnoho dalšího.

Foto: Jiří Růžička, Právo

Uznání i nadšení návštěvníků navozují nápadité květinové expozice. Za letošní hlavní motto si aranžéři na Výstavišti Kroměříž zvolili Květinový zvěrokruh. „Vstupem do vyzdobeného pavilonu A se lidé přenesou do tajemného večera s nebem posetým miliony hvězd, z něhož se snáší dvanáct květinově ztvárněných znamení zvěrokruhu z tisíců jarních cibulovin a hrnkových rostlin. Tajemnou atmosféru doplňuje hra světel a stínů,“ popsal manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Uznání i nadšení návštěvníků navozují nápadité květinové expozice.

Foto: Jiří Růžička, Právo

Hlavní expozici vytvořil tým Výstaviště Kroměříž ve spolupráci s předními českými aranžérkami Jarmilou a Petrou Pejpalovými. Hezkou podívanou je i tvorba květinových aranžmá na téma Čtvero ročních období přímo před očima návštěvníků. Bohatý je i doprovodný kulturní program.

„Velký zájem lidí, i uznání, že je výstava pěkná a nabídka bohatá, nás těší. Sortiment i expozice se doplňují a obnovují denně, stále máme co nabídnout,“ dodal Ondřej Kuropata s tím, že výstava je otevřená do středy 8. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků