Hlavní obsah

Na víkend se má konečně trochu oteplit

Přestože se denní teploty už nepropadají hluboko pod nulu, jak tomu bylo v předcházejících týdnech, první jarní den zaznamenali lidé spíše v kalendáři než na počasí. Rtuť teploměru zatím šplhá jen k několika stupňům nad nulou, podle meteorologů by ale měly denní teploty postupně stoupat. Noci však stále zůstanou studené.

Na víkend se má konečně trochu oteplit

Předpověď na první jarní den hovořila o teplotách až kolem deseti stupňů Celsia. Naměřené hodnoty ve 13 hodin se ale na většině území pohybovaly jen mezi třemi a pěti stupni Celsia, na jihu republiky bylo místy i osm stupňů.

Ve středu a ve čtvrtek přitom teploty opět klesnou na průměrných pět stupňů. Noční teploty klesnou vlivem zmenšené oblačnosti až na devět stupňů pod bodem mrazu.

Oteplení slibuje předpověď na pátek a na sobotu, kdy by se odpolední teploty měly pohybovat mezi sedmi až jedenácti stupni.

V nížinách už podle meteorologů sněžit nebude

V nižších polohách už pravděpodobně nenasněží, ovšem meteorologové upozorňují na dešťové srážky, které ještě mohou i v nížinách místy namrzat. Sněžit bude ještě na horách, ale i tam budou počátkem dubna postupně sněhové srážky ubývat. První část dubna už udrží noční teploty nad nulou a odpolední nejvyšší kolem deseti stupňů Celsia.

Uprostřed dubna by měly ustoupit srážky a teploty se budou postupně zvedat až k šestnácti stupňům, při jasném počasí by mohly vystoupat i na 20 stupňů.

Na většině území zatím leží sníh

Při víkendovém oteplení se podle meteorologů snížila výška sněhové pokrývky o dva až šest centimetrů, na některých místech až o deset centimetrů. Přesto však ještě na většině území ČR leží sníh. Jsou sice místa beze sněhu, ale i v nižších polohách se najde sníh od nesouvislé sněhové pokrývky po vrstvu 15 centimetrů, ve středních polohách do 30 centimetrů, ve vyšších polohách do 70 centimetrů. Na horách leží i více než dvoumetrová vrstva sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků