Hlavní obsah

Na uklízení chodníků nemáme peníze, tvrdí obce a spoléhají na občany s hrably

První výraznější sněžení letošní zimy zkomplikovalo situaci nejen motoristům, ale i městům a obcím. Zákon nově stanoví, že úklid chodníků, o něž se doposud museli starat majitelé přiléhajících nemovitostí, patří do jejich kompetence. Obce však přiznávají, že na úklid nemají dostatek financí.

Na uklízení chodníků nemáme peníze, tvrdí obce a spoléhají na občany s hrably

Žaneta Pilařová, mluvčí Prahy 4, což je nejlidnatější část hlavního města, uvedla, že radnice zajišťuje úklid pouze určité části chodníků, o které se beztak starala vždy. Jedná se o menší a přesto frekventované chodníky, případně chodníky v parcích a podobně.

O hlavní chodníky, které jsou v okolí stanic metra a na jiných frekventovaných místech, se podle Pilařové stará Technická správa komunikací (TSK).

Pilařová podotkla, že v případě, kdy by se městská část musela starat o veškeré chodníky, by se údržba vyšplhala až k částce kolem 50 miliónů korun, zatímco radnice disponuje v této kapitole rozpočtu pouze třemi milióny.

Radnice proto nepřímo spoléhá i nadále na obyvatele, z nichž někteří připouštějí, že odhrabávání sněhu je pro ně celkem vítanou rozcvičkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků