Hlavní obsah

Na Šumavě ráno mrzlo

Přestože je teprve konec srpna a někteří lidé se teprve vypravují na poslední dovolené u moře, na Šumavě už mrzne. V Horské Kvildě u Vimperka v pondělí ráno klesla teplota pod minus dva stupně.

Na Šumavě ráno mrzlo

„Kolem šesté hodiny ráno byly minus 2,2 stupně,“ potvrdil Novinkám Karel Tittl, který v obci provozuje řezbářství. Podle něj teploty v létě padají pod nulu často. „Stékají se tu dva potoky, je tu taková náhorní plošina a mráz se drží při vodě,“ vysvětlil.

Letos v srpnu byly teploty v Horské Kvildě pod nulou asi dvakrát, teplotní rozdíly se tak pohybovaly i kolem třiceti stupňů. „Bývá tu i 29 stupňů ve stínu. Ale fouká tu, takže je to zákeřné například na spálení,“ doplnil.

„Horská Kvilda je v poměrně vysoké nadmořské výšce, dnešní ráno navíc bylo polojasné. No a vždycky, když je málo oblačnosti, tak teploty klesají,“ řekla Novinkám meteoroložka Meteopressu Dagmar Honsová.

„V pěti centimetrech nad zemí byla teplota na Šumavě pod bodem mrazu na Churáňové (- 0,2) a Melešovské (- 0,3),“ dodala s tím, že ranní teploty budou v oblasti pod bodem mrazu i přes týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků