Hlavní obsah
Meteorolog Rudolf Kovařík ze Šindelové ukazuje na teploměru naměřené hodnoty. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Na Sokolovsku rekordně mrzlo, teploměry ukázaly -21,3 stupně

Rekordních -21,3 stupně Celsia naměřily teploměry ve čtvrtek ráno v Šindelové v Krušných horách na Sokolovsku. Jedná se za posledních čtyřicet let o nejmrazivější ráno v polovině března.

Meteorolog Rudolf Kovařík ze Šindelové ukazuje na teploměru naměřené hodnoty. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Na Sokolovsku rekordně mrzlo, teploměry ukázaly -21,3 stupně

„Za posledních čtyřicet let jsem tady podle mých záznamů mrazivější ráno nezažil,“ uvedl meteorolog ze Šindelové Rudolf Kovařík. „Jedná se i o jednu z nejmrazivějších nocí v rámci celé letošní zimy, což v polovině března také není vůbec obvyklé. Leden ani únor tak hluboké mrazy letos totiž vůbec nepřinesl,“ dodal.

„Je to nejpodivnější zima, jakou jsem kdy zaznamenal. Jednak extrémně vysokými sněhovými srážkami, a pak také podivným rozložením a střídáním teplot. Tak hluboké mrazy byly hned na začátku zimy a nyní, kdy se blíží jaro,“ podotkl Kovařík.

Podle něj teploty pod dvacet stupňů pod nulou přicházely do Šindelové dosud nejpozději do 5. března. „Jak se prodlužuje den a sluníčko svítí déle, tak je obtížnější dostat se přes noc na tak nízké teploty. Větší mrazy byly letos jen 9. prosince, kdy jsem naměřil -22,4 stupně,“ poznamenal meteorolog.

Vloni Kovařík zaznamenal mínus 33 stupňů v únoru a mrazy přes třicítku ovládly Šindelovou před tím jen na Silvestra v roce 1976.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků