Hlavní obsah

Na protiromskou demonstraci přišly do Ústí nad Labem stovky lidí

Protiromské protesty se ze Šluknovského výběžku přesunuly do centra Ústeckého kraje. V sobotu po poledni se na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem sešlo asi 300 lidí, mezi nimi několik desítek extremistů. Před 14:00 se vydali na protestní pochod. O půl hodiny později byl pochod ukončen.

Na protiromskou demonstraci přišly do Ústí nad Labem stovky lidí

O půl hodiny později byl pochod ukončen. Zhruba v polovině ho narušila jen skupina anarchistů. Tábory, které se dostaly do slovní potyčky, ale oddělil antikonfliktní tým.

Na pořádek a bezpečnost ve městě dohlížely stovky policistů. „V ulicích je zhruba 100 příslušníků Policie ČR a 100 strážníků ústecké městské policie. Připraveno je zhruba 300 policistů z pořádkových jednotek, policejní psovodi se psy a služební koně,“ informovala v průběhu Právo severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Ze vzduchu monitoroval situaci ve městě policejní vrtulník s kamerou.

Policisté byli ve střehu od rána, kdy na příjezdových cestách do Ústí kontrolovali přijíždějící auta a zajišťovali předměty, které by mohly sloužit jako zbraň.

Protest i ve Varnsdorfu

Protest svolal do Ústí prostřednictvím Facebooku Milan Sůra, kterého jako obyvatele města štve postoj vedení radnice k "nepřizpůsobivým" spoluobčanům. „Chceme dotlačit město k tomu, aby začalo problémy soužití s nepřizpůsobivými řešit a přijalo stejně spravedlivou politiku jako například v Chomutově," přiblížil Sůra důvod shromáždění, které by podle něj mělo proběhnout bez projevů rasismu.

K demonstrantům postupně promluvili pořadatel akce Sůra, několik členů DSSS a organizátor akcí na Šluknovsku Lukáš Kohout.

Další demonstrace se očekávala v sobotu ve Varnsdorfu. Kolik lidí se zde ale sejde, si policie netroufla předběžně odhadnout, protože část místních avizovala, že pojede protestovat do Ústí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků