Hlavní obsah
Kvůli úniku plynu evakuovali hasiči na Přerovsku jedenáct lidí. Foto: HZS Olomouckého kraje

Na Přerovsku evakuovali hasiči 11 lidí, unikal plyn

Jedenáct lidí museli v sobotu dopoledne evakuovat hasiči v Bochoři na Přerovsku poté, co tam při výkopových pracích dělníci překopli plynové vedení. Únik plynu se později podařilo zastavit, kolem poledne se evakuovaní vrátili domů.

Kvůli úniku plynu evakuovali hasiči na Přerovsku jedenáct lidí. Foto: HZS Olomouckého kraje
Na Přerovsku evakuovali hasiči 11 lidí, unikal plyn

„Při výkopových pracích došlo k překopnutí plynového vedení. Pracovníci naštěstí stihli opustit výkop včas,“ informovala Vladimíra Hacsiková, mluvčí hasičů Olomouckého kraje .

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova s cisternou a chemickým vozem a dobrovolní hasiči z Bochoře. „Operační středisko kontaktovalo pracovníky distribuční společnosti, aby se dostavili na místo. Hasiči po příjezdu zjistili, že plyn z potrubí stále uniká, a proto zahájili evakuaci nejbližšího okolí.

Kvůli úniku plynu evakuovali hasiči na Přerovsku jedenáct lidí.

Celkem evakuovali jedenáct osob. „V jednom z domů však bydlel nepohyblivý muž, hasiči proto před domem prováděli stále kontrolní měření koncentrace plynu v ovzduší a muže hlídali,“ uvedla mluvčí.

Pracovníci distribuční společnosti po vykopání dvou sond únik plynu zastavili. Lidé se postupně mohli vrátit zpět do svých domovů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků