Hlavní obsah
Výtěžek z dražby fotek půjde na pomoc ukrajinským uprchlíkům v ČR Foto: Olena Kagui

Na pomoc ukrajinským uprchlíkům se v Praze dražily fotky

Benefiční akce s cílem získat peníze na pomoc obětem bojů na Ukrajině proběhla v pražské kavárně Potrvá. Iniciovala ji Ukrajinská studentka žijící v Česku Olena Kagui ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům (OPPU).

Výtěžek z dražby fotek půjde na pomoc ukrajinským uprchlíkům v ČR Foto: Olena Kagui
Na pomoc ukrajinským uprchlíkům se v Praze dražily fotky

Organizátorka benefice Olena Kagui je sama autorkou fotek, které se dražily ve čtvrtek v podvečer v zaplněné kavárně v pražských Dejvicích.

„V médiích bylo stále vidět, jak je Majdan plný násilí, jak je Ukrajina v plamenech, to já jsem neviděla, já viděla jen spoustu lidí, co si chtějí pomáhat,“ popsala Novinkám své zážitky poté, co se letos v březnu vrátila do Kyjeva. Centrum ukrajinské metropole tou dobou zažívalo vlnu násilných protestů proti tehdejší vládě prezidenta Viktora Janukovyče.

V Praze se dražily fotografie z ukrajinského Majdanu.

Foto: Jan Pecha , Novinky

Dražba snímků Oleny Kagui pořízených na kyjevském náměstí Nezávislosti (Majdan) vynesla 13 500 korun. Peníze půjdou na pomoc ukrajinským uprchlíkům v České republice. Někteří z nich nemají kde bydlet. OPPU řeší také případ ženy, která je v osmém měsíci těhotenství a nemá pro sebe ani dítě žádné oblečení.

v Praze proběhla benefiční akce na pomoc obětem bojů na Ukrajině. Lidé mohli podpořit postižené bojem koupí fotografie z ukrajinského Majdanu.

Foto: Olena Kagui

Na Ukrajině zůstává kvůli pokračujícímu konfliktu na východě země podle OPPU přes 50 000 lidí bez domova. Olena Kagui dodala, že uprchlíci na území České republiky přicházejí většinou jednotlivě, protože vědí, že v Čechách je bezpečno.

Peníze pro uprchlíky získala OPPU dobročinnou dražbou fotek Oleny Kagui.

Foto: Olena Kagui

Při benefičním večeru v kavárně Potrvá návštěvníkům také zahrálo na kytaru a housle ukrajinské duo a každý mohl ochutnat jídla z této východoevropské země.

Olena Kagui dražila v Praze fotky na podporu postižených obětí z ukrajinského Majdanu.

Foto: Olena Kagui

Organizátoři z OPPU také vysvětlovali, co jejich sdružení pro uprchlíky dělá a jak je případně možné běžencům pomoci. OPPU už funguje 23 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků