Hlavní obsah
 

Na magistrále se objevily nové semafory, odsunou kolony na Nuselský most

Na pražské magistrále se v pátek objevily nové semafory. Od srpna budou zkušebně korigovat dopravu na jednom z hlavních tahů skrze město. Semafory se objevily ve směru do centra za Nuselským mostem. Magistrát zvažuje, že další by mohly vzniknout u křížení s Michelskou ulicí na Praze 4.

 
Na magistrále se objevily nové semafory, odsunou kolony na Nuselský most

"Od 1. srpna začne na semaforu blikat oranžové světlo, aby si na něj řidiči zvykli. Od 5. srpna pak bude semafor fungovat naplno," řekl náměstek primátora Josef Nosek (ODS).

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Osazování magistrály novými semafory na Nuselským mostem

Foto: Stanislav Peška, ČTK

Pokud se podle Noska podaří snížit kapacitu magistrály a zároveň to nebude mít příliš velký vliv na průjezdnost, mohly by na magistrále vzniknout také přechody pro chodce. První by byl právě u křižovatky s ulicí Boženy Němcové.

Foto: Stanislav Peška, ČTK

"Všechno to jsou přípravné kroky. Ve chvíli, kdy se zprovozní tunelový komplex Blanka, budeme moci magistrálu přiškrtit," konstatoval Nosek.

Praha 4 protestuje, semafory prý nic neřeší

Se semafory na magistrále nesouhlasí Praha 4, podle radnice je toto opatření nesystémové a způsobí kolaps dopravy v jiných lokalitách.

Praha dlouhodobě uvažuje o tom, jak zklidnit provoz na vytížené magistrále, po které v centru města projede až 100 000 aut denně. Posudek firmy Pragoprojekt, který byl minulý týden zveřejněn v informačním systému EIA, tvrdí, že zklidnění je možné dosáhnout i bez zahloubení do tunelu, o kterém se dlouhodobě mluví.

Pracovník společnosti Eltodo při instalaci semaforu

Foto: Stanislav Peška, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků