Hlavní obsah

Na Jižní spojce se už jezdí, problémy ale vyvolá závěra Veletržní

Zatímco doprava na Jižní spojce už je bez kolon, protože frézování vozovky tam v sobotu skončilo, komplikace lze asi hlavně v příštích dnech očekávat v souvislosti s uzavírkou jiné pražské dopravní tepny - Veletržní ulice. Ta se má od sobotních 14:00 až do 20. srpna uzavřít kvůli opravě parovodu.

Na Jižní spojce se už jezdí, problémy ale vyvolá závěra Veletržní

Pokud jde o Jižní spojku, podle pracovníka pražského Dopravního informačního centra byl už opravovaný pruh zprovozněn, takže kolona, která tam ještě v poledne byla, zmizela. Na Veletržní zatím auta jezdí, řekli v informační centru kolem 13:30.

Frekventovaná Jižní spojka byla kvůli frézování a pokládání nového povrchu na části silnice zúžená a v dopravní špičce se na ní pravidelně tvořily v posledních dnech velké dopravní zácpy. V úterý odpoledne se v pravém pruhu vytvořila až pětadvacetikilometrová kolona, ve které stály hlavně kamióny, ve čtvrtek tam řidiči měli až hodinové zpoždění. Problémy byly zejména na nájezdu na ulici 5. května. Omezení na Jižní spojce mělo trvat až do 17. července, čtvrteční jednání magistrátu a Technické správy komunikací (TSK) však rozhodlo o tom, že bude v sobotu ukončeno a opravy budou přerušeny. Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka práce na této silnici působily neúnosnou dopravní situaci.

Od soboty se však uzavírá Veletržní

Podle předchozích informací měla být neprůjezdná již v poledne, tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf ale řekl, že to bude až od 14:00.

Silnici čeká uzávěra mezi třídou Dukelských hrdinů a Letenským náměstím. Protože se čekají potíže, jsou připraveny objížďky, které by kapacitu Veletržní měly vyrovnat. Vzhledem k tomu, že v sobotu je provoz slabší, největší komplikace nastanou asi až v příštích dnech. "Tipnul bych si, že vzhledem k víkendu by to nemělo být tak drastické," řekl pracovník Dopravního informačního centra.

Pražský magistrát uvedl, že objížďka ve směru východ - západ povede Argentinskou, po nábřeží do Letenského tunelu, respektive ulicí Chotkovou. Objízdná trasa ve směru severozápad - východ pak Letenským tunelem přes Štefánikův most na pravý břeh Vltavy a na magistrálu. Cestující ve směru západ - východ by měli jet buď Chotkovou ulicí na levý břeh Vltavy, nebo Letenským tunelem na pravý břeh Vltavy a přes Hlávkův most zpět do Argentinské. Na Letné se kvůli uzávěře Veletržní změní také systém tamních jednosměrek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků