Hlavní obsah
 

Na Hradě jsou nově bezpečnostní rámy, tvoří se dlouhé fronty

Bezpečnostní opatření se na Pražském hradě znovu zvýšila. Od úterka přibyly u vchodu z Hradčanského náměstí dva bezpečnostní rámy, kterými musí turisté projít. Ihned se začaly tvořit dlouhé fronty.

 
Na Hradě jsou nově bezpečnostní rámy, tvoří se dlouhé fronty

„Na Hradčanském náměstí je zkušební provoz – s prvotním cílem zajistit bezpečnost a za druhé upravit tok návštěvníků tak, aby nedocházelo ke zbytečným prodlevám,“ uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením se před areálem Pražského hradu tvoří dlouhé fronty.

Foto: Barbora Zpěváčková

Zdržení pro turisty přicházející vchodem z Hradčanského náměstí je podle něj zhruba 27 minut. „Je to první den, co jsou v provozu nové technické prostředky, a bude trvat několik dnů až týden, než se celá situace změní,“ dodal.

U vchodu do areálu Pražského hradu z Hradčanského náměstí stojí dva bezpečnostní rámy.

Foto: Barbora Zpěváčková, Novinky

Rámy u katedrály

Jeden ze členů hradní stráže Novinkám řekl, že většina turistů na frontu nenadává. „Myslím, že jsou na to zvyklí ze zahraničí a chápou to. Nejvíce nadávají Češi, kteří tudy byli zvyklí normálně procházet a zkracovat si cestu,“ popsal.

Turisté na Hradčanském náměstí čekají na bezpečnostní kontrolu.

Foto: Barbora Zpěváčková, Novinky

Policisté už od začátku srpna všem příchozím prohledávají zavazadla, případně zabavují nebezpečné předměty. Opatření by se měla na Pražském hradě ještě zvýšit. Bezpečnostní rámy by měly být také u vchodu do katedrály sv. Víta. U vstupů do areálu Hradu by také měly být nainstalovány kamery.

Anketa
Odradily by vás bezpečnostní kontroly od návštěvy Pražského hradu?
Ano
74.5 %
Ne
25.5 %
Celkem hlasovalo 2671 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků