Hlavní obsah
Na horách se sice lidé dočkají výraznější sněhové nadílky, radovánky ale bude komplikovat silný vítr. Foto: Dominic Ebenbichler, Reuters

Na horách do pátku napadne půl metru sněhu

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý upozornil na silný vítr spojený se sněžením, který potrvá do pátku. Na horách by mělo napadnout 20 až 50 centimetrů sněhu. Budou se tvořit sněhové jazyky.

Na horách se sice lidé dočkají výraznější sněhové nadílky, radovánky ale bude komplikovat silný vítr. Foto: Dominic Ebenbichler, Reuters
Na horách do pátku napadne půl metru sněhu

"Do pátečního rána napadne v polohách nad 800 metrů na Šumavě, v Krušných horách, Jizerských horách, Krkonoších, Orlických horách a v Jeseníkách od 20 do 50 cm nového sněhu," uvedl ve výstraze ČHMÚ.

Na horách se sněhová pokrývka může nějakou dobu udržet, v nížinách ale bude padat spíš déšť se sněhem nebo bude pršet. Teploty nad ránem se mají pohybovat kolem nuly, přes den pak mezi jedním a pěti stupni. V noci na středu a ve středu dopoledne se může na některých silnicích tvořit ledovka.

Ve čtvrtek se o stupeň oteplí.

V Krkonoších napadl sníh

Video: Vladislav Prouza, Právo

Na horách vichřice

Vítr, který v úterý polevil, by měl ve středu opět zesílit. Zejména ve středu večer, v noci na čtvrtek a ve čtvrtek dopoledne bude dosahovat vítr 8 až 12 m/s (30-45 km/h), v nárazech i v nižších polohách kolem 20 m/s (75 km/h). Na horách ale může v nárazech dosáhnout až 110 kilometrů v hodině, což podle Beaufortovy stupnice větru odpovídá síle mohutné vichřice.

Varování před větrem platí pro všechny kraje ČR s výjimkou Zlínského. Sněžit by nemělo na jižní Moravě, v Praze a ve Středočeském kraji, foukat tam ale podle předpovědi bude.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků