Hlavní obsah

Na dětském hřišti ve Štětí kousl muže jedovatý pavouk

Jedovatý pavouk kousl ve čtvrtek na dětském hřišti ve Štětí na Litoměřicku čtyřicetiletého muže, který zde hlídal ratolest. Muž vyhledal lékařské ošetření v nemocnici v Roudnici nad Labem.

Na dětském hřišti ve Štětí kousl muže jedovatý pavouk

"Muž sáhl na madlo dětské atrakce, přičemž zmáčkl pavouka, který ho štípl ro ruky,“ informoval Právo velitel štětské městské policie Jiří Hykl a dodal, že strážníci útočícího pavouka odchytili a předali odborníkům.

Zápřednice jedovatá je už podle názvu jedovatý pavouk, nikoliv však životu nebezpečný. Po jeho bolestivém kousnutí mají lidé vesměs jen lokální svalové potíže. Místo oteče a fyzicky méně zdatní jedinci mohou pociťovat slabost až malátnost, provázenou horečkami. Zdravotní problémy vesměs do čtyřiadvaceti hodin pominou.

Prostor dětského hřiště pečlivě prohledali strážníci, dalšího nebezpečného pavouka nenašli. "Přesto zde vyvěsíme cedulky o výskytu jedovatých pavouků a posílíme hlídky,“ slíbil Hykl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků