Hlavní obsah
Demonstrace v Plzni Foto: Jan Švábek, Právo

Na demonstraci proti imigrantům přišlo do Plzně na 300 lidí

Zhruba tři stovky lidí se v sobotu odpoledne sešly na plzeňském náměstí Republiky na demonstraci proti imigrační politice vlády a za vystoupení ČR z Evropské unie. Na protest přišli lidé všech věkových kategorií - od rodin s malými dětmi po seniory. Po hodině akce skončila spanilou jízdou několika motorkářů, kteří objeli náměstí. Lidé se pak rozešli.

Demonstrace v Plzni Foto: Jan Švábek, Právo
Na demonstraci proti imigrantům přišlo do Plzně na 300 lidí

„Protest se obešel bez konfliktů, nezaznamenali jsme žádné protiprávní jednání,” uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Setkání pořádaly místní pobočky Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní demokracie. Několik lidí přišlo s českými vlajkami, s prapory Národní demokracie a s transparenty odmítajícími imigranty. Náměstím se při slovech řečníků ozývalo i skandování "multikulti nechceme" a další výkřiky. Policie měla na místě antikonfliktní tým a monitorovací techniku a několik desítek policistů. „Všechny projevy - proslovy, vlajky a transparenty, jsme zadokumentovali a budeme je ještě analyzovat,” dodala Štefflová.

Protesty v Plzni

Foto: Jan Švábek, Právo

„EU se schovává za demokratický nátěr, ve své podstatě se však jedná o instituci tvrdě totalitní. Je extrémně protievropská," řekl první z řečníků, krajský předsedu DSSS Jiří Štěpánek.

Vyzval k zastavení imigrace, k rychlému uzavření hranic ČR a k okamžitému vystoupení země z EU, která podle něj řídí vlnu imigrace. Všichni imigranti musí podle Štěpánka z naší země ihned odejít. Vyzval také k protestním pochodům a demonstracím proti imigrantům, kteří nejsou podle něj v naprosté většině lidé trpící válkou, ale "dobře živení černí bojovníci ze střední Afriky a džihádisté z arabských zemí".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků