Hlavní obsah

Musílková nedostane zlatý padák

Bývalá generální ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Jiřina Musílková nedostane zlatý padák 1,1 miliónu korun. Návrh mzdové komise VZP na jeho vyplacení zamítla správní rada VZP na svém zasedání ve čtvrtek.

Musílková nedostane zlatý padák

Správní rada VZP jako jediná schvaluje jak celoroční odměny Musílkové, tak i zlatý padák. Zatímco proti zlatému padáku ve výši 1,1 miliónu korun byla většina členů správní rady, vyplacení navržených odměn za rok 2005 ve výši 570 tisíc korun neprošlo jen o fous. Ředitelka tedy nedostane nic.

Přesto ale s prázdnou neodešla. Už v pololetí loňského roku jí totiž bylo vyplaceno 342 tisíc korun jako záloha na celoroční odměnu za rok 2005.

"Kdyby byl zlatý padák a odměny vyplaceny, bylo by to nehorázné. Vždyť VZP za řízení Jiřiny Musílkové byla v hlubokém deficitu a dalo nám hodně práce stabilizovat finance v této zdravotní pojišťovně," řekl Právu v pátek ministr zdravotnictví David Rath.

Také IZIP přišel o peníze

V návrhu zdravotně-pojistného plánu na letošní rok, který správní rada VZP také schválila, už se nehovoří o internetových zdravotních knížkách IZIP. Znamenalo by to, že tento projekt, v němž je zainteresován i europoslanec za ODS Miroslav Ouzký, by VZP neměla financovat.

Zároveň se ale údajně objevilo v plánu 172 miliónů korun na přenos informací o pacientech po internetu. "Zatím nemám přesné informace o jednání správní rady VZP. Pokud tam tato částka je, musíme se podívat, na co má být vydána," řekl Právu ministr Rath.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků