Hlavní obsah
 

Most na Vltavské v Praze půjde k zemi

Most u stanice metra Vltavská, který je od středy uzavřen, se bude muset zbourat. Nosná konstrukce byla postavena v rozporu s projektem. Konstrukčně jde o podobné přemostění, jako byla Trojská lávka či rovněž zřícený most v Janově. Stavba bude prozatímně podepřena a vrátí se na ni doprava, informovala ve středu mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

 
Most na Vltavské v Praze půjde k zemi

Společně s poškozeným mostem TSK zbourá i paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru. Správa komunikací už vybrala firmu, která v následujícím týdnu uzavřený most podepře, aby se mohl otevřít dopravě. Zároveň začne pracovat na projektu zbourání a stavby nových mostů, což nějakou dobu potrvá.

Na zhoršení stavu mostu nad stanicí metra Vltavská v úterý v podvečer upozornila technickou správu společnost, která dělala jeho diagnostiku. TSK poté musela z bezpečnostních důvodů uzavřít část komunikace Bubenská navazující na magistrálu ve směru z centra na Výstaviště, která po mostě vede. Provoz je uzavřen i pod konstrukcí, takže nejedou tramvaje na Vltavské. Provizorní podepření mostu zabere nejméně týden, poté se provoz na mostě i pod ním obnoví.

Most v Bubenské ulici v Praze, který bude uzavřen.

Foto: Mapy.cz

Řešením bude nicméně oba mosty nad Vltavskou zbourat a postavit nové, protože jejich úplná oprava už podle mluvčí TSK Liškové není možná. Mosty jsou z roku 1980 a stavěly je Vojenské stavby.

"Jedná se o podobný typ konstrukce, jako byl most v Janově nebo Trojská lávka," uvedla mluvčí. Tento typ konstrukce využívá nosná upínací lana. Lávka v Troji se zřítila loni v prosinci, zranili se při tom čtyři lidé. Dálniční most v italském Janově se zřítil v srpnu, tragédie si vyžádala desítky obětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků