Hlavní obsah
Národní muzeum Foto: Novinky

Místo ohňostroje uspořádá Praha novoroční videomapping na Národním muzeu

Náhradou novoročního ohňostroje v Praze bude desetiminutový videomapping promítaný opakovaně v hodinových intervalech na budovu Národního muzea na Václavském náměstí. Za necelé dva miliony jej pro metropoli zajistí společnost Art 4 Promotion. Organizátoři tradičních ohňostrojů plánují na 1. leden vlastní pyrotechnickou show, na niž vybírají peníze u veřejnosti.

Národní muzeum Foto: Novinky
Místo ohňostroje uspořádá Praha novoroční videomapping na Národním muzeu

„Videomapping bude rozdělen na sedm obrazů, měl by trvat deset minut a nese název My, Praha. Show se bude promítat na budovu Národního muzea a bude se třikrát opakovat vždy po hodině, první projekce začne v 18:15 hodin,” uvedl v pátek mluvčí magistrátu Vít Hofman. Projekce tedy proběhne, 18:15, 19:15 a 20:15.

Magistrát firmu vybral napodruhé, do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město.

BEZ KOMENTÁŘE: Videomapping mise Apollo 11 na Žižkovské věži

Video: Novinky

Minulé vedení magistrátu zvažovalo tzv. tichý ohňostroj s ohledem na domácí mazlíčky a volně žijící zvířata, protože je hlasité rány stresují. Magistrát oslovil odborníky, kteří uvedli, že to vzhledem k rozsahu show není reálné. Současná koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) zvolila jako řešení promítání na budovu.

To se nelíbí autorům minulých novoročních ohňostrojů, kteří založili spolek Ohňostroj pro Prahu a chtějí uspořádat pyrotechnickou show navzdory rozhodnutí vedení hlavního města. Financovat ji plánují z peněz vybraných od obyvatel, podrobnosti a místo konání zatím nesdělili. Plánují vybrat alespoň půl milionu korun.

Záznam: Novoroční ohňostroj v Praze

Video: Novinky

Ohňostroje byly v minulosti odpalovány například z Letné, Vítkova, Petřína nebo z pontonu na Vltavě. Ohňostroj na začátku letošního roku tematicky připomněl sametovou revoluci a stál 1,7 milionu korun.

Anketa
Co preferujte na oslavy nového roku?
Ohňostroj
75.3 %
Videomapping
24.7 %
Celkem hlasovalo 388 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků