Hlavní obsah
Ministr dopravy Gustav Slamečka Foto: Petr Horník, Právo

Ministr Slamečka přišel o čárku, z Gustáva se stal Gustav

Ministr dopravy Gustav Slamečka přišel při získání českého občanství o čárku nad "a" v křestním jménu. Slamečka, který je původem ze Slovenska to zjistil z křestního listu, v němž má zapsáno jméno Gustav, ačkoliv celý život vystupoval pod jménem Gustáv.

Ministr dopravy Gustav Slamečka Foto: Petr Horník, Právo
Ministr Slamečka přišel o čárku, z Gustáva se stal Gustav

Variantu jména s dlouhým "a" měl ministr, který žije v ČR již 13 let, zapsanou ve všech dokumentech včetně občanského průkazu. Ve slovenštině je navíc varianta Gustáv správná.

 

Už vidím ty titulky v novinách - 'ministr padesát let nevěděl, jak se jmenuje'
Gustav Slamečka v souvislosti se svým "přejmenováním"

 

Sám ministr bere situaci s humorem. "Už vidím ty titulky v novinách - 'ministr padesát let nevěděl, jak se jmenuje'," řekl Slamečka. Podle svých slov žil celý život v přesvědčení, že je Gustáv.

Když však získal v listopadu české občanství, dostal už občanský průkaz s krátkou verzí, přesně podle údajů z rodného listu. Čárka se stále drží na webových stránkách ministerstva, v nových tiskových zprávách úřadu už není.

Slamečka složil slib českého státního příslušníka na radnici v Praze 6 počátkem listopadu a ke svému slovenskému občanství získal i české. Do státních služeb vstoupil Slamečka v květnu 2007, kdy se stal ředitelem Státního fondu dopravní infrastruktury.

Letos v lednu si jej tehdejší ministr dopravy Petr Bendl vybral za náměstka, po vypuknutí vládní krize se stal Slamečka v květnu ministrem v úřednické vládě. Už tehdy deklaroval, že chce o české občanství požádat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků