Hlavní obsah
Miloslav Ludvík Foto: Milan Malíček, Právo

Ministr Ludvík nepovede pražskou kandidátku ČSSD

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se nebude ucházet o post lídra pražské kandidátky ČSSD pro sněmovní volby. Uvedl to v pondělí server Seznam Zprávy. Ludvík serveru řekl, že odstoupil, protože se mu nepodařilo prosadit jeho podobu kandidátky. Dalšími uchazeči o post lídra jsou podle dřívějších informací pražský radní Petr Dolínek a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký. Lídra zvolí straníci.

Miloslav Ludvík Foto: Milan Malíček, Právo
Ministr Ludvík nepovede pražskou kandidátku ČSSD

Ludvík z boje o post lídra pražské kandidátky odstoupil na dnešním jednání pražské buňky sociální demokracie. „Protože neprošla kandidátka, kterou jsem postavil," zdůvodnil ministr.

Podle Seznamu ministr neúspěšně prosazoval na druhé místo kandidátní listiny svou náměstkyni z ministerstva Lenku Tesku Arnoštovou.

Předsednictvo ČSSD v pátek schválilo návrhy kandidátů na lídry krajských kandidátek pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O konečné podobě kandidátek budou hlasovat krajské organizace strany.

Jména, o nichž se bude rozhodovat, jsou jasná pro 13 krajů, z Jihočeského kraje vedení ČSSD ještě návrhy neobdrželo. Ve většině regionů je do čela kandidátky navržena jedna osobnost. Kromě Prahy je výjimkou třeba Vysočina, kde se rozhodne mezi hejtmanem Jiřím Běhounkem a starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků