Hlavní obsah

Ministr Julínek leží s těžkou bronchitidou

„Má těžkou bronchitidu, horečky šplhají ke čtyřicítkám a nejméně týden musí doma ležet. Byl u lékaře a zaplatil třicetikorunový poplatek jako každý jiný,“ řekl Právu v pondělí mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

Ministr Julínek leží s těžkou bronchitidou

V pondělí se také měla konat konference KDU-ČSL zaměřená na reformu zdravotnictví. Byl to poslední den před dnes zahajovanou lednovou schůzí Sněmovny, kde sociální demokraté předkládají návrh na zrušení všech poplatků ve zdravotnictví. Konferenci ale KDU-ČSL zrušila.

Podle slov Jana Kasala „pan ministr Julínek v neděli o půl deváté večer hlasem k nepoznání sdělil, že je nemocen a že k jeho lítosti je nezbytné pondělní konferenci zrušit“.

Konference mohla hodně napovědět

Čekalo se, že lidovci, zvlášť Ludvík Hovorka, který je proti poplatkům u dětí do 18 let a důchodců, budou s ním diskutovat, což mohlo mít vliv na podpoření či nepodpoření návrhu sociálních demokratů.

Cikrt na dotaz, zda u Julínka nejde o tzv. politickou chřipku, tedy že se chtěl tomuto jednání vyhnout, řekl: Naštěstí ho v pátek po jednání s odbory viděli novináři. Už po tomto jednání špatně dýchal, měl horečku. Musel by být geniální imitátor, aby to dokázal nafilmovat, uvedl Cikrt s tím, že Julínek se nevyhýbá žádné diskusi ani v parlamentu.

Má-li někdo čtyřicítky horečky, skutečně musí do postele a ne na jednání, řekl Cikrt. Poslanci by podle něj měli projednání návrhu sociálních demokratů posunout tak, aby se tohoto bodu mohl ministr Julínek zúčastnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků