Hlavní obsah
Náramky by měly rozšířit možnost udělovat trest domácího vězení a tím ulehčit věznicím. Foto: Jan Handrejch, Právo

Ministerstvo má osm zájemců o dodání elektronických náramků pro vězně

Do tendru na elektronické náramky pro vězně se přihlásilo osm uchazečů. V úterý to oznámil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Úředníci nyní budou posuzovat, zda nabídky splňují podmínky. Do původního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil, což způsobilo další odklad zavedení elektronického monitoringu odsouzených, který je plánován již delší dobu.

Náramky by měly rozšířit možnost udělovat trest domácího vězení a tím ulehčit věznicím. Foto: Jan Handrejch, Právo
Ministerstvo má osm zájemců o dodání elektronických náramků pro vězně

„Přihlásilo se osm zájemců, takže jsem si oddechl," přiznal Pelikán. ”Uvidíme, zda splnili kritéria a zda nám tam někdo zbyde," dodal v nadsázce.

Ministerstvo už dříve uvedlo, že se tentokrát rozhodlo pro formu soutěžního dialogu. V popisu zakázky upozornilo, že v této fázi zatím není schopno vymezit technické podmínky a právní i finanční požadavky na dodavatele.

„Jediné, co je zadavatel schopen definovat, je, že předmětem (či spíše účelem) plnění veřejné zakázky je pořízení komplexního elektronického monitorovacího systému osob pro trestní justici včetně zajištění podpory tohoto řešení," napsalo.

Dodat náramky a zajistit provoz systému

Vítězný uchazeč by měl dodat nejen samotné náramky, ale také zajistit jejich provoz prostřednictvím monitorovacího centra, dále související školení lidí, kteří budou zařízení obsluhovat, i servis náramků.

Zařízení má hlídat domácí vězně, uvažuje se i o jeho využití při nahrazení vazby či posílení ochrany obětí trestné činnosti. Poté, co do původně vypsaného tendru nepřišla žádná nabídka, připustil náměstek pro trestní politiku Vladimír Zimmel, že tendr mohl být pro uchazeče příliš technologicky náročný vzhledem k možnému výdělku.

Tweet Ministerstva spravedlnosti ČR

Související témata:

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Foto: Petr Horník, Právo

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků