Hlavní obsah
Rozestavěné Centrum Palmovka na snímku z února 2016 Foto: Aneta Lednová, Novinky

Metrostav nedostaví Centrum Palmovka, kde měla mít sídlo pražská záchranka

Radnice Prahy 8 odstoupila od smlouvy se stavební firmou Metrostav, která se týkala výstavby Centra Palmovka. Důvodem je neplnění závazků firmou a odmítnutí pokračovat ve výstavbě, sdělila ve středu mluvčí radnice Marcela Konrádová. V budově měla mít sídlo pražská záchranná služba.

Rozestavěné Centrum Palmovka na snímku z února 2016 Foto: Aneta Lednová, Novinky
Metrostav nedostaví Centrum Palmovka, kde měla mít sídlo pražská záchranka

Metrostav vypověděl radnici smlouvu na stavbu už loni na podzim. Radnice nyní řeší, co s rozestavěnou budovou udělá, jednou ze zvažovaných možností je prodej. Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010.

„Společnost Metrostav neplatně jednostranně ukončila smlouvu v listopadu 2018, před zvolením nového vedení radnice. Od té doby nevidíme ani minimální snahu s naší městskou částí spolupracovat a plnit své povinnosti. Proto jsme museli od smlouvy odstoupit,” sdělil starosta Ondřej Gros (ODS).

Stamiliony na dostavbu radnice nemá

Nyní vedení radnice zvažuje, co s budovou dál. Dostavba by mohla vyjít na 600 až 800 milionů, které radnice nemá. V uplynulých měsících proto představitelé radnice začali jednat s magistrátem o možném prodeji torza budovy. Gros na březnovém zasedání zastupitelů Prahy 8 řekl, že kromě dostavby a prodeje existuje možnost dostavby a komerčního pronájmu. Na to by si radnice ale musela vzít úvěr, což starosta nepodporuje.

Minulé vedení Prahy 8 po volbách v roce 2014 zpochybnilo vlastnictví budovy a objekt se stal předmětem soudních sporů mezi Prahou 8, magistrátem a Metrostavem. Nakonec se strany dohodly, že budovu dostaví Praha 8, na což od města měla dostat 600 milionů. Metrostav ale loni v listopadu kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupil od smlouvy.

Zhruba polovinu budovy měla mít záchranná služba, zbytek měl být sídlem radnice. Magistrát tak nyní bude muset hledat nové místo, kde sídlo záchranářů postavit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků